OK Ziemi Radomskiej - brązowa OK Ziemi Radomskiej - srebrna OK Ziemi Radomskiej - złota



1.      Odznaka Krajoznawcza Ziemi Radomskiej, zwana dalej odznaką, jest kontynuacją Krajoznawczej Odznaki Województwa Radomskiego ustanowionej przez Zarząd Wojewódzki PTTK w Radomiu w roku 1982. Odznakę Krajoznawczą Ziemi Radomskiej ustanowił Zarząd Oddziału Miejskiego PTTK im. ks. J. Wiśniewskiego w Radomiu w roku 2000.

2.      Celem odznaki jest popularyzacja walorów krajoznawczych Ziemi Radomskiej, oraz zachęcenie do ich poznawania.

3.      Ustanawia się następujące stopnie odznaki: brązowy, srebrny i złoty.

4.      Odznakę zdobywa się w kolejności stopni w czasie wycieczek dowolnej formy turystyki.

5.      Odznakę może zdobywać każdy, kto ukończył 10 lat i spełnił następujące wymagania:

·         BRĄZOWY – udokumentował zwiedzenie 15 miejsc wybranych z załączonego wykazu,

·         SREBRNY – udokumentował zwiedzenie kolejnych 25 miejsc wybranych z załączonego wykazu,

·         ZŁOTY – udokumentował zwiedzenie dalszych 40 miejsc wybranych z załączonego wykazu.

6.      Poszczególne stopnie odznaki można zdobywać w dowolnym okresie czasu.

7.      Odznakę przyznaje Regionalna Pracownia Krajoznawcza Oddziału Miejskiego PTTK w Radomiu, ul. Traugutta 46/48 na podstawie kroniki lub książeczki turystyki kwalifikowanej z wiarygodnymi potwierdzeniami i opisami zwiedzanych obiektów. Odznaka zostanie przyznana w przeciągu 1 miesiąca od daty złożenia kroniki lub książeczki.

8.      Osoby, które rozpoczęły zdobywanie Krajoznawczej Odznaki Województwa Radomskiego mogą ją kontynuować w obecnej formie. Zdobyte już stopnie odpowiadają stopniom aktualnej odznaki.

9.      Interpretacja niniejszego regulaminu należy do Oddziałowego Kolegium Instruktorów Krajoznawstwa.

10. Regulamin niniejszej odznaki został zatwierdzony w dniu 7 marca 2000 r. przez Zarząd Oddziału Miejskiego PTTK w Radomiu uchwałą nr 39/Z/XVII/2000 i obowiązuje od dnia uchwalenia.

WYKAZ MIEJSCOWOŚCI DO ZWIEDZENIA:

  1. Altana (408 m n.p.m.)
  2. Augustów k. Kozienic
  3. Bardzice k. Skaryszewa
  4. Białobrzegi
  5. Bieliny k. Gielniowa
  6. Błędów
  7. Borkowice
  8. Brzóza k. Głowaczowa
  9. Budziszyn k. Chynowa
  10. Bukówno k. Radzanowa
  11. Chlewiska
  12. Chodków k. Kozienic
  13. Chotcza Górna
  14. Chynów
  15. Ciepielów
  16. Cmentarz partyzancki pod Skarbową Górą
  17. Cmentarz pomordowanych mieszkańców wsi Skłoby
  18. Czarnolas
  19. Dąbrowa k. Ciepielowa
  20. Drwalew
  21. Drzewica
  22. Gałki k. Gielniowa
  23. Garbatka Letnisko
  24. Gielniów
  25. Głowaczów
  26. Gniewoszów
  27. Gowarczów
  28. Góra Piekło k. Mirowa
  29. Góra Zgody k. Łęgonic Nowych
  30. Grabowiec k. Rzeczniowa
  31. Gródek k. Policznej
  32. Grójec
  33. Hucisko k. Ruskiego Brodu
  34. Iłża
  35. Jasieniec k. Grójca
  36. Jasionna k. Białobrzegów
  37. Jawor Solecki k.Lipska
  38. Jedlińsk
  39. Jedlnia
  40. Jedlnia Letnisko
  41. Karolin k. Zwolenia
  42. Kaszów k. Starej Błotnicy
  43. Kazanów
  44. Klwów
  45. Kowala Stępocina
  46. Kozienice
  47. Laski k. Warki
  48. Lewiczyn k. Belska Dużego
  49. Lipie k. Błędowa
  50. Lipsko
  51. Łęczeszyce k. Belska Dużego
  52. Łęgonice Duże k. Nowego Miasta
  53. Łęgonice Małe k. Nowego Miasta
  54. Magnuszew
  55. Mała Wieś (pałac i rezerwat)
  56. Mniszew k. Magnuszewa
  57. Mogielnica
  1. Molendy k. Garbatki
  2. Nowa Wieś k. Warki
  3. Nowa Wola k. Grabowa (pomnik St. Lachtary)
  4. Nowe Miasto n. Pilicą
  5. Odechów k. Skaryszewa
  6. Odrzywół
  7. Oleksów k. Gniewoszowa
  8. Opactwo k. Sieciechowa
  9. Orońsko
  10. Ossa k. Odrzywołu
  11. Pakosław k. Iłży
  12. Piłatka k. Iłży
  13. Pionki
  14. Policzna
  15. Promna
  16. Przybyszew k. Promnej
  17. Przysucha
  18. Przytyk
  19. Radom
  20. Rezerwat „Sokół”
  21. Rezerwat „Borowiec”
  22. Rezerwat „Puszcza u źródeł Radomki”
  23. Rezerwat „Sadkowice"
  24. Rezerwat „Starodrzew Dobieszyński”
  25. Rezerwat „Tomczyce”
  26. Rezerwat „Zagożdżon”
  27. Rozniszew k. Magnuszewa
  28. Ruda Wielka k. Orońska
  29. Ruski Bród k. Przysuchy
  30. Rzeczniów
  31. Rzuców k. Borkowic
  32. Sieciechów
  33. Sienno
  34. Skaryszew
  35. Skrzynno k. Wieniawy
  36. Skrzyńsko k. Przysuchy
  37. Smogorzów k. Przysuchy
  38. Solec n. Wisłą
  39. Stara Błotnica
  40. Stefanków k. Chlewisk
  41. Strykowice Górne k. Zwolenia
  42. Studzianki Pancerne
  43. Sycyna k. Zwolenia
  44. Szydłowiec
  45. Świdno k. Nowego Miasta
  46. Świerże Górne k. Kozienic
  47. Warka
  48. Wieniawa
  49. Wierzbica
  50. Wrzos k. Przytyka
  51. Wysokie Koło k. Gniewoszowa
  52. Wyśnierzyce
  53. Zbożenna k. Przysuchy
  54. Zwoleń
  55. Żuków k. Wieniawy
  56. Żytkowice


Pobierz Regulamin Odznaki MS Word lub PDF


Oddział Miejski PTTK
im. ks. J. Wiśniewskiego
26-600 Radom
ul. Traugutta 46/48
tel./fax (0-48) 362-25-26, 362-40-26