Postanowienia ogólne
Niniejszy regulamin określa warunki, zasady funkcjonowania Projektu Korona Gór Dolnego Śląska, zwanego dalej Koroną oraz zasady prowadzenia Loży Zdobywców Korony Gór Dolnego Śląska.
Celem projektu Korony Gór Dolnego Śląska jest popularyzacja aktywności fizycznej, turystyki w obszarze Dolnego Śląska oraz poznawanie walorów przyrodniczych i krajobrazowych regionu.
Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Rozwoju Monte Silentii z siedzibą w Sulistrowicach, ul. Krótka 1, 55-050 Sulistrowice, NIP 896 162 09 89 REGON 524117914.
Uczestnictwo w projekcie jest całkowicie dobrowolne i oznacza pełną i bezwarunkową akceptację regulaminu.
Sprzedawcą oraz operatorem serwisu internetowego jest firma INFORD – Łukasz Ordecha z siedzibą w Sulistrowicach, ul. Krótka 1, 55-050 Sulistrowice, NIP 6912050545.
Korona Gór Dolnego Śląska startuje 25.03.2024 r.
Rejestracja
Do rozpoczęcia zdobywania Korony Gór Dolnego Śląska wymagana jest rejestracja on-line na stronie kgds.pl. Podczas rejestracji podać należy imię i nazwisko, adres e-mail oraz pozostałe wskazane w formularzu dane.
Rejestracja, podanie danych i przystąpienie do projektu jest całkowicie dobrowolne.
Rejestracji w projekcie może dokonać tylko osoba będąca pełnoletnią w dniu dokonywania rejestracji. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę na rejestrację od swojego opiekuna prawnego.
Podczas rejestracji tworzone jest konto użytkownika zwane dalej Profilem Zdobywcy.
Rejestracja jest płatna. Aktualny koszt rejestracji podany jest zawsze podczas jej dokonywania.
Formularz rejestracji dostępny jest na stronie Korony Gór Dolnego Śląska pod adresem: https://kgds.pl/zapisz-sie/.
Zasady zdobywania Korony Gór Dolnego Śląska
Każdy uczestnik przystępujący do projektu Korony Gór Dolnego Śląska robi to dobrowolnie i na swoją wyłączoną odpowiedzialność oraz potwierdza, że nie zna przeciwwskazań do podejmowania przez siebie tego rodzaju aktywności.
Aby zdobyć Koronę Gór Dolnego Śląska należy samodzielnie, na własnych nogach zdobyć oraz udokumentować zdobycie wszystkich 23. szczytów, wchodzących w skład Korony Gór Dolnego Śląska.
Lista szczytów dostępna jest na stronie internetowej w zakładce szczyty.
Po zdobyciu szczytu należy wykonać zdjęcie zdobywcy na szczycie, obejmującą charakterystyczne elementy tego szczytu, zgodnie z aktualną informacją znajdującą się na karcie danego szczytu w sekcji dokumentacja zdobycia.
Fotografia może być wykonana w formie selfie lub w formie zdjęcia zrobionego przez inną osobę.
Fotografię dokumentującą zdobycie szczytu można przesłać każdorazowo po dokonaniu zdobycia szczytu za pośrednictwem Panelu Zdobywcy lub aplikacji Moja KGDS.
Materiały przesłane do weryfikacji zdobycia będą weryfikowane przez zespół Korony Gór Dolnego Śląska w terminie do 14. dni roboczych.
W przypadku wystąpienia problemów z weryfikacją zdobycia, Zdobywca może zostać poproszony przez Zespół Korony Gór Dolnego Śląska o dodatkowe informacje związane z weryfikacją zdobycia.
Po pozytywnej weryfikacji Zdobywca otrzyma powiadomienie e-mail, a zdobyty szczyt pojawi się w jego Profilu Zdobywcy.
Zespół Korony Gór Dolnego Śląska może odmówić weryfikacji zdobycia przesłanego przez Zdobywcę szczytu podając przyczynę odmowy.
Zdobywca może zgłosić odwołanie od tej decyzji w terminie 14. dni roboczych lub dokonać ponownego zdobycia wraz z jego dokumentacją.
Do weryfikacji uwzględniane będą zgłoszenia zdobycia szczytu dokonane nie później niż 1.01.2020 r.
Po zdobyciu i pozytywnym zweryfikowaniu wszystkich wymaganych szczytów, Zdobywca otrzymuje powiadomienie e-mail o uzyskaniu tytułu Zdobywcy Korony Gór Dolnego Śląska oraz umieszczony zostaje w Loży Zdobywców Korony Gór Dolnego Śląska.
Za datę zdobycia Korony przez Zdobywcę uznaje się dzień przesłania do weryfikacji zdobycia ostatniego ze szczytów.
Nie wprowadza się limitu czasu na zdobycie Korony od czasu rejestracji Zdobywcy.
Uzyskanie prawa odznaki
Prawo do uzyskania i posługiwania się Odznaką „Zdobywcy Korony Gór Dolnego Śląska” można nabyć po pozytywnym zweryfikowaniu zdobycia wszystkich 23. szczytów oraz umieszczeniu Zdobywcy w Loży Zdobywców Korony Gór Dolnego Śląska.
Nabycie odznaki jest możliwe tylko przez Zdobywcę.
Nabycie odznaki jest dobrowolne.
Koszt odznaki podany jest zawsze na stronie kgds.pl.
Odznakę można nabyć w sklepie kgds.pl wraz z dostawą na wskazany adres.
Dopuszcza się wyjątki w uzyskaniu prawa do Odznaki Zdobywcy, szczególnie w przypadku osób z niepełnosprawnościami. Wyjątki rozpatrywane są przez zespół Korony Gór Dolnego Śląska na wniosek zainteresowanych.
Loża Zdobywców Korony Gór Dolnego Śląska
W ramach projektu Korona Gór Dolnego Śląska prowadzona jest Loża Zdobywców Korony Gór Dolnego Śląska.
Loża jest publicznie dostępna na stronie kgds.pl pod adresem: https://kgds.pl/loza-zdobywcow.
W Loży umieszczane są osoby, które uzyskały tytuł Zdobywcy Korony Gór Dolnego Śląska.
Obecność w Loży jest bezterminowa.
Numer Zdobywcy w loży nadawany jest zgodnie z kolejnością przesłania ostatniego ze szczytów do weryfikacji zdobycia.
Konto użytkownika i profil zdobywcy
Podczas rejestracji do Korony Gór Dolnego Śląska tworzony jest publiczny Profil Zdobywcy.
Aby uzyskać dostęp do Profilu należy przejść na stronę https://moja.kgds.pl i zalogować się za pośrednictwem adresu e-mail podanego podczas rejestracji oraz otrzymanego tymczasowego hasła.
Za pośrednictwem Profilu, Zdobywca może edytować swoje publiczne dane, zdjęcie profilowe oraz przesyłać do weryfikacji zdobyte już szczyty.
Na podstawie przesyłanych do weryfikacji szczytów tworzona jest Linia Czasu Zdobywcy ukazująca historię zdobywania szczytów Korony Gór Dolnego Śląska.
Profil Zdobywcy działa również jako aplikacja dostępna na urządzenia mobilne.
Płatności
Wszelkie płatności związane z Koroną Gór Dolnego Śląska realizowane są za pośrednictwem aktualnie dostępnych operatorów szybkich płatności on-line lub bezpośrednio przelewem na rachunek bankowy podany podczas dokonywania płatności.
Odbiorcą płatności jest firma INFORD – Łukasz Ordecha z siedzibą w Sulistrowicach, ul. Krótka 1, 55-050 Sulistrowice, NIP 6912050545.
Kwota płatności podana jest każdorazowo podczas dokonywania rejestracji.
Płatności należy dokonać najpóźniej w terminie 7. dni od dnia dokonania rejestracji.
W przypadku braku płatności w oznaczonym terminie sprzedawca dokona przypomnienia o konieczności dokonania zapłaty. Jeżeli płatność nie zostanie zrealizowana, na podstawie art. 491 Kodeksu cywilnego sprzedawca może odstąpić od umowy.
Reklamacje dotyczące płatności należy zgłaszać na adres kontakt@kgds.pl.
Wszelkie pozostałe reklamacje dotyczące projektu zgłaszać należy na adres email: kontakt@kgds.pl lub za pośrednictwem naszego formularza kontaktowego.
Reklamacje będą rozpatrywane niezwłocznie, najpóźniej w terminie 14. dni roboczych. O wyniku reklamacji Użytkownik zostanie poinformowany za pośrednictwem wiadomości e-mail, przesłanej na adres użyty do utworzenia konta w aplikacji.
Uprawnienie do odstąpienia od Umowy
Klient będący Konsumentem może odstąpić od Umowy bez podania przyczyny poprzez złożenie odpowiedniego oświadczenia w terminie 14. dni od daty dostarczenia towaru.
Formularz odstąpienia od umowy dostępny jest jako Załącznik nr 1 do Regulaminu.
Sprzedawca z chwilą otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy przez Konsumenta prześle na adres poczty elektronicznej Konsumenta potwierdzenie otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy.
Prawo do odstąpienia od Umowy przez Konsumenta jest wyłączone w przypadku:
świadczenia usług, jeżeli Sprzedawca wykonał w pełni usługę za wyraźną zgodą Konsumenta, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez Sprzedawcę utraci prawo odstąpienia od umowy;
umowy, w której cena lub wynagrodzenie zależy od wahań na rynku finansowym, nad którymi Sprzedawca nie sprawuje kontroli, i które mogą wystąpić przed upływem terminu do odstąpienia od umowy;
umowy, w której przedmiotem świadczenia jest Towar nieprefabrykowany, wyprodukowany według specyfikacji Konsumenta lub służący zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb;
umowy, w której przedmiotem świadczenia jest Towar ulegający szybkiemu zepsuciu lub mający krótki termin przydatności do użycia;
umowy, w której przedmiotem świadczenia jest Towar dostarczany w zapieczętowanym opakowaniu, którego po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;
umowy, w której przedmiotem świadczenia są Produkty, które po dostarczeniu, ze względu na swój charakter, zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami;
umowy, w której przedmiotem świadczenia są nagrania dźwiękowe lub wizualne albo programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu; dostarczanie dzienników, periodyków lub czasopism, z wyjątkiem umowy o prenumeratę;
umowy o dostarczanie treści cyfrowych, które nie są zapisane na nośniku materialnym, jeżeli spełnianie świadczenia rozpoczęło się za wyraźną zgodą Konsumenta przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i po poinformowaniu go przez Sprzedawcę o utracie prawa odstąpienia od umowy.
W przypadku odstąpienia od umowy zawartej na odległość, umowa jest uważana za niezawartą.
Sprzedawca niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 14. dni od dnia otrzymania oświadczenia Konsumenta o odstąpieniu od Umowy zwróci Konsumentowi wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym koszty dostarczenia Towaru. Sprzedawca dokonuje zwrotu płatności przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty, jakiego użył Konsument, chyba, że Konsument wyrazi zgodę na inny sposób zwrotu, przy czym sposób ten nie będzie się wiązał dla Konsumenta z żadnym kosztem. Sprzedawca może wstrzymać się ze zwrotem płatności otrzymanych od Klienta do chwili otrzymania rzeczy z powrotem lub dostarczenia przez Klienta dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej, chyba że Sprzedawca zaproponował, że sam odbierze rzecz od Klienta.
Jeżeli Konsument wybrał sposób dostarczenia Towaru inny niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez Sprzedawcę, Sprzedawca nie jest zobowiązany do zwrotu Konsumentowi poniesionych przez niego dodatkowych kosztów.
Klient ponosi tylko bezpośredni koszt zwrotu Towaru, chyba że Sprzedawca zgodził się ponieść ten koszt.
Postanowienia końcowe
Uczestnictwo w Koronie Gór Dolnego Śląska ma charakter indywidualny i całkowicie dobrowolny. Każdy uczestnik rejestrując się do udziału w Koronie Gór Dolnego Śląska oświadcza, że jest świadomy ryzyka z tytułu uprawiania turystyki górskiej, biegów górskich oraz sportów, w tym sportów ekstremalnych.
Organizator nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie szkody powstałe wskutek podjęcia udziału w projekcie.
Wszelkie wątpliwości dotyczące interpretacji regulaminu rozstrzyga organizator Projektu Korona Gór Dolnego Śląska.
Ewentualne spory związane z projektem Korona Gór Dolnego Śląska będą rozstrzygane przez właściwy rzeczowo sąd powszechny.
Wszelkie uwagi zgłaszać można za pośrednictwem formularza kontaktowego na stronie kgds.pl.
Pierwszy regulamin wchodzi w życie z dniem 25.03.2025 r.
Ze względu na stały w czasie okres funkcjonowania projektu, regulamin ulegać będzie zmianom. Wszelkie zmiany w regulaminie publikowane będą na stronie kgds.pl i obowiązywać będą od dnia ich opublikowania.
Polityka prywatności i przetwarzanie danych osobowych
Administratorem Twoich danych osobowych jest Stowarzyszenie Monte Silentii z siedzibą w Sulistrowicach, ul. Krótka 1, 55-050 Sulistrowice oraz firma INFORD – Łukasz Ordecha z siedzibą w Sulistrowicach, ul. Krótka 1, 55-050 Sulistrowice, NIP 691-205-05-45 będąca Operatorem Projektu.
Możesz się z nami skontaktować poprzez email: kontakt@kgds.pl, za pomocą formularza dostępnego na stronie https://kgds.pl/kontakt/ lub listownie na adres podany powyżej.
Twoje dane osobowe pozyskaliśmy i przetwarzamy ponieważ utworzyłeś zgłoszenie do Projektu Korona Gór Dolnego Śląska.
Celem przetwarzania Twoich danych jest zapewnienie realizacji oraz dostarczania zamówionych produktów/usług oraz powiadamianie Ciebie o ich statusach oraz publikacja wyników w Loży Zdobywców oraz na Twoim profilu Zdobywcy. Dane przetwarzane są również dla celów podatkowych oraz księgowych.
W powyższych celach przetwarzamy lub możemy przetwarzać, następujące dane: imię, nazwisko, dane adresowe, telefon, e-mail, wiek, narodowość, Twoje zdjęcie.
Twoje dane osobowe są przetwarzane tylko i wyłącznie przez administratora danych Operatora Programu oraz Partnerów programu, a także ewentualne podmioty upoważnione do przetwarzania tych danych przez administratora, tylko i wyłączenie w ramach realizacji zamówionych przez Ciebie produktów/usług np. (operatorzy płatności, firmy kurierskie, dostawcy usług hostingowych).
Twoje dane osobowe będą przechowywane przez nas przez cały okres trwania projektu Korona Gór Dolnego Śląska oraz przez czas, który wymagany jest odrębnymi przepisami dla celów sprawozdawczości oraz kontroli podatkowej przez organy administracji państwowej.
W związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych przysługują Ci określone uprawnienia:
prawo dostępu do danych i ich poprawiania (art. 15 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.),
prawo do sprostowania danych (art. 16 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.),
prawo do żądania usunięcia danych („prawo do bycia zapomnianym”) (art. 17 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.),
prawo do ograniczenia przetwarzania (art. 18 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.),
prawo do przenoszenia danych (art. 20 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.),
prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych (art. 21 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.),
prawo do wniesienia skargi do organu nadzoru (obecnie Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych) GIODO.
Wykaz szczytów
Ostrzyca 501 m n.p.m. – Pogórze Kaczawskie.
Ślęża 718 m n.p.m. – Masyw Ślęży.
Okole 725 m n.p.m. – Góry Kaczawskie.
Kłodzka Góra 757 m n.p.m. – Góry Bardzkie.
Szeroka Góra 766 m n.p.m. – Góry Bardzkie.
Chełmiec 851 m n.p.m. – Góry Wałbrzyskie.
Borowa 853 m n.p.m. – Góry Wałbrzyskie.
Szczeliniec Wielki 919 m n.p.m. – Góry Stołowe.
Waligóra 936 m n.p.m. – Góry Kamienne.
Skalnik 945 m n.p.m. – Rudawy Janowickie.
Jagodna 977 m n.p.m. – Góry Bystrzyckie.
Kowadło 989 m n.p.m. – Góry Złote.
Wielka Sowa 1015 m n.p.m. – Góry Sowie.
Wysoki Kamień 1058 m n.p.m. – Góry Izerskie.
Orlica 1084 m n.p.m. – Góry Orlickie.
Stóg Izerski 1105 m n.p.m. – Góry Izerskie.
Rudawiec 1112 m n.p.m. – Góry Bialskie.
Wysoka Kopa 1126 m n.p.m. – Góry Izerskie.
Skalny Stół 1281 m n.p.m. – Karkonosze.
Szrenica 1362 m n.p.m. – Karkonosze.
Śnieżnik 1423 m n.p.m. – Masyw Śnieżnika.
Łabski Szczyt 1472 m n.p.m. – Karkonosze.
Śnieżka 1603 m n.p.m. – Karkonosze.
Korona Gór Dolnego Śląska
Stowarzyszenie Rozwoju Monte Silentii
ul. Krótka 1, 55-050 Sulistrowice
https://www.kgds.pl
e-mail: kontakt@kgds.pl